Teknik Ofis


Star Crane

Proje Değerlendirme :

İnşaat firmalarından gelen taleplerle beraber, konut, elektrik santrali, baraj, viyadük gibi kule vinç ve inşaat asansörlerinin kullanılması planlanan projeler, teknik ofisimiz tarafından AutoCAD ortamında incelenir. İhtiyaç duyulan makine ekipmanın, kaldırma kapasitesi, bom uzunluğu, yükseklik, zemin ve bina ankrajları gibi teknik kriterler belirlenir. Proje aşamalarında makinelerin yer değiştirme ihtiyacı varsa, sirkilasyon planlaması yapılır.

Bu tür iş makineleri kullanıcıları için en önemli aşama proje değerlendirme aşamasıdır. Bu aşamada alınacak doğru kararların, proje ve firmaya çok büyük katkıları olur. Hatalı kararların ise çok ağır bedelleri olabilir. Bu aşamayı firma ve proje sorumluları çok iyi değerlendirmelidir.

Proje Planlama :

Firma bünyesindeki mevcut makine parkının yada alınması veya kiralanması planlanan makinelerin, projede kurulum noktası, zemin ankraj detayları, bina bağlantı kompozisyonları, bina bağlantı ankraj detayları gibi çalışmalar Auto CAD ortamında hazırlanır. En ince ayrıntısına kadar planlanan çalışmalar aşama aşama uygulanır.

Ankraj Projelendirme :

Kule vinçlerin bina bağlantıları standart bir işlem değildir. Vincin markasına, tip ve dizaynına, bina tipine, bina uzaklığına, binada konumlanacağı bölgeye, bağlantı kollarının açısına göre, proje bazlı olarak dizayn edilir, imalatı ve uygulaması yapılır. Bina ankraj uygulamalarında değişik türde malzeme kullanma imkanı olduğu gibi, değişik ankraj dizayn tipleride vardır.

Bilinçsiz yapıldığı takdirde, kule vinç üzerindeki en büyük kaza risklerinden birini oluşturur. Bu işlemi yapacak ekiplerin mutlaka bu konuda eğitimli ve tecrübeli olma mecburiyeti vardır.

Teknik ofisimizde, kule vincin ve projenin gerektirdiği ankraj tipi belirlenir. Teknik planlar hazırlanarak, kendi atölyemizde imalatı yapılır. Sahada yapılacak bina bağlantı işlemleri, kendi ekiplerimiz tarafından yapılarak, minimum zaman kayıpları ile vinç işletmeye alınır. Yapılan her türlü işlemde, iş emniyeti ön planda tutulur.