Teknik Servis


Star Crane

Kule Vinç ve İnşaat Asansörü Alt Yapı Hazırlığı :

Kule vinç veya asansörün kurulacağı nokta tespiti yapılır. Makinenin kurulum alt yapısına uygun olarak, ( sabit zemin ankrajlı, şaseli sabit veya raylı sistem ) çalışma başlatılır. Gerekli olan her teknik dökümantasyon ve teknik bilgi desteği verilir. Alt yapıdan finale kadar yapılan çalışmalar, deneyimli ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Kule Vinç ve İnşaat Asansörü Kurma Sökme İşlemleri :

Kule vinç ve inşaat asansörlerinin, kurulma ve sökülme işlemleri kendi ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Montaj işlemleri yapılan makinelerin, sağlıklı bir şekilde çalışabilmeleri için, her montaj sonrası kontrolü gerekli olan siviç ayarları ve yük testleri yapılır. Elektriksel sorunları varsa giderilir. Emniyetli ve sorunsuz bir şekilde çalışması sağlandıktan sonra işletmeye alınır.

Elektrik Mekanik Bakım Onarım İşleri :

Sorumlusu olduğumuz makinelerde, olabilecek, elektrik, elektronik ve mekanik arızaların giderilmesi, gerekli parçaların değiştirilmesi, gerekiyor ise ayarlarının yapılması, uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Bina Bağlantı ve Yükseltme İşlemleri :

Kule vinç bina ankrajları ile ilgili çalışmalar, vinç kurulmadan önce planlanır. Vincin yerleşim planlaması aşamasında, ankraj yapılabilecek en uygun noktanın seçimi yapılır. Uygulanabilecek bağlantı tipi tespit edilerek projeleri hazırlanır. Bina bağlantı aşamasına gelindiği zaman, kendi atölyemizde hazırlanan bina bağlantı aparatları ile vincin binaya bağlantı işlemi yapılır. Ankraj işlemi bitirilen kule vinç, teleskop ile yükseltilerek, bağlantı yükseltme olarak değerlendirdiğimiz işlem bitirilir. Genel kontrolleri yapılan makine, işletmeye alınır. Önceden hazırlıkları ve programı yapılan işlerde, çok az zaman kayıpları ile bağlantı ve yükseltme işlemleri bitirilebilir.

Kule Vinç ve İnşaat Asansörleri Periyodik Bakım İşlemleri :

Kule vinçler ve inşaat asansörlerinde, periyodik olarak belirli zaman aralıkları ile, genel kontrolleri, bakımları, test ve ayarları yapılmaktadır.

Vinç ve asansör bakımlarında, pim, cıvata, makara, halat gibi parçalar görsel olarak kontrol edilir. Elektrik motorları, elektrik panoları, şanzuman yağları, göbek dişlisinin yağlama işlemi, fren balatalarının görsel kontrol ve ayarlanması işlemleri yapılır. Periyodik bakımlarda, saha çalışması ile giderilemeyecek sorunların tespit edilmesi halinde, sorunlu parçaların atölye bakımları veya değişim işlemleri yapılır. Bu işlemlerin ardından, genel yük ve moment tesleri yapılarak makine işletmeye alınır.